dobra kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są rzeczywiście smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

kuchnia polska Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowatorskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

W największym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasami egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.